OKENNÍ TĚSNĚNÍ

Okenního těsnění - kontrola
Okenního těsnění - kontrola

OKENNÍ TĚSNĚNÍ - KONTROLA

Těsnění zajišťuje izolaci a pokud je těsnění v dobré formě, tak okny netáhne, nezatéká, netvoří se plísně.

Aby těsnění plnilo svoji funkci musí být čisté, dostatečně pružné a bez vad (chybějící těsnění, drolící, ztrouchnivělé, plesnivé).

Životnost ovlivňuje také seřízení okna. Špatně seřízené okno (špatně nastavený přítlak) těsnění nerovnoměrně deformuje.

Součástí bezplatné prohlídky oken je i kontrola okenního těsnění.  

Okenní těsnění - ošetření
Okenní těsnění - ošetření

OKENNÍ TĚSNĚNÍ - OŠETŘENÍ

Kvalita těsnění, stav těsnění, stáří těsnění, pravidelné ošetření těsnění po celém obvodu okenního křídla i rámu zaručuje izolační vlastnosti a vzduchotěsnost.

Pokud těsnění nejeví známky opotřebení (drolí se, část těsnění chybí, je deformované, popraskané, zpuchřelé ) nebo má vady (změna barvy, viditelná plíseň) je dobré těsnění kromě pravidelného umytí, ošetřit vhodným mazivem, které vrátí těsnění pružnost a prodlouží jeho životnost.

Okenní těsnění - výměna
Okenní těsnění - výměna

OKENNÍ TĚSNĚNÍ - VÝMĚNA

Vyplatí se investovat peníze do kvalitního těsnění, které v hobby marketech neseženete. Univerzální těsnění nemůže nahradit kvalitní těsnění.

V případě použití nevyhovujícího typu těsnění může dojít k poškození okenního křídla, může začít oknem zatékat a budete nuceni po pár měsících těsnění měnit.

Výměnu špatného těsnění u oken je dobré svěřit odborníkům, Vybereme správný profil těsnění, tuhost těsnění, typ těsnění a instalaci těsnění.  

Zpracování osobních údajů

Informační memorandum naleznete zde